TDK Lambda HWS z Limited Lifetime Warranty

Dlaczego seria HWS firmy TDK Lambda z ograniczoną gwarancją dotyczącą trwałego zużycia został wybrana do systemu ochrony katodowej?

 

Techniki ochrony katodowej są stosowane w celu zmniejszenia korozji metali, dzięki czemu struktura katody (łatwiej ulegająca korozji) może działać jako anoda. W przypadku dużych instalacji, takich jak rurociągi lub platformy offshore, zasilacze prądem stałym zapewniają taki prąd, a im większa struktura, tym więcej energii jest wymagane.

 

TDK Lambda HWS

 

Seria HWS została zaimplementowana w dużym systemie ochrony katodowej wymagającym zasilania o mocy znamionowej 1 500 W o napięciu wyjściowym 15V. Decydującym czynnikiem przy wyborze była ograniczona gwarancja dożywotniego zużycia modelu HWS1500-15. Klient zdał sobie sprawę, że koszt wymiany uszkodzonego/zużytego zasilacza znacznie by przewyższył wykorzystanie tańszej alternatywy. W tym miejscu należy dodać, że MTBF (25C @230Vac, przy pełnym obciążeniu dla modelu 24V) deklarowany przez producenta – TDK Lambda – wynosi dla tej serii 1 152 309 godz.

 

Seria HWS jest dostarczana z ograniczoną gwarancją i była pierwszą serią zasilaczy przemysłowych w branży, która została wprowadzona na rynek 2008 roku z tego typu gwarancją. Wysoce niezawodne modele z wymuszonym chłodzeniem o mocach 300, 600, 1000 i 1500W stanowią część bardzo szerokiej oferty produktów HWS z napięciami wyjściowymi w zakresie od 3.3V do 60V. W wybranych modelach można wyregulować moc wyjściową od 20 do 120% mocy nominalnej do zastosowań wymagających niestandardowych napięć. Zasilacze certyfikowane są zgodnie z normami IEC / EN / UL 60950-1 i UL 508 (większość modeli HWS300, 600)

 


Zasilacz TDK-Lambda HWS – strona produktu

Zasilacz TDK-Lambda HWS-A – strona produktu

Zasilacz TDK-Lambda HWS-P – strona produktu

Zasilacz TDK-Lambda HWS-HD – strona produktu

Zasilacz TDK-Lambda HWS-ME – strona produktu