Nowe nieizolowane regulatory serii K78xx-R4 w technologii SiP

Nieizolowane regulatory 3. generacji Mornsun (K78xx-R3) zostały wprowadzone na rynek w 2016 r. z samodzielnie opracowanym przez producenta układem scalonym w celu ulepszenia wewnętrznego obwodu i wydajności elektrycznej. Nowa generacja R4 uległa zasadniczej przemianie – poprawiono parametry i zmniejszone zostały wymiary obudowy.

  1. Innowacje technologiczne -> obniżenie kosztów dla klientów

Zintegrowane rozwiązanie Mornsun K78xx-R4 jest idealne dla klientów, którym zależy zarówno na koszcie, jak i na jakości. Jak wiemy 90% projektantów woli stosować dyskretne układy ze względu na koszty, ale w rzeczywistości dyskretne elementy nie tylko redukują koszty materiałów, ale także koszty rozwoju, koszty awarii, koszty czasu, koszty zarządzania itp. Poza tym projekty mogą być opóźnione, a czas wprowadzenia produktu na rynek może zostać przekroczony jeśli inżynierowie nie mają doświadczenia w projektowaniu układów zasilania. Również jakość produktu będzie zagrożona, jeśli zabraknie kompletnego projektu zasilania, platformy produkcyjnej i pełnych testów środowiskowych. Co więcej, firmy muszą stawić czoła presji kosztowej, naprzeciw tym zagrożeniom wychodzą przetwornice K78xx-R4.

Nieizolowane regulatory serii K78xx-R4 w technologii SiP

Innowacje technologiczne to świetny sposób na obniżenie kosztów. Mornsun oferuje szeroką gamę przetwornic, aby rozwiązać dylemat między kosztami a jakością dla klientów. Cena nieizolowanych regulatorów przełączających Mornsun serii K78xx-R4 jest prawie taka sama, jak cena komponentów dyskretnych i jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którym zależy zarówno na redukcji kosztu, jak i podniesieniu jakości.

Nieizolowane regulatory serii K78xx-R4 w technologii SiP

  1. Mikro-rozmiar – uwolnij swój projekt

Obecnie konsumenci chcą mniejszych produktów elektronicznych. W porównaniu z regulatorami Mornsun K78xx-R3, przestrzeń powierzchni zajmowana przez regulatory serii K78xx-R4 została zmniejszona o 63%, a objętość o prawie 86%, co jest korzystne dla projektantów, gdy ograniczona jest przestrzeń geometryczna, np. w przypadku urządzeń przenośnych.

Nieizolowane regulatory serii K78xx-R4 w technologii SiP

  1. Ultra wysoka wydajność, najwyższa jakość obsługi klienta

Inżynierowie czasem rozważają zastosowanie LM7805 lub LDO z prostymi obwodami w układzie. W rzeczywistości ich wydajność jest bardzo niska. Przykładowo, przy 24V lub więcej na wejściu i 5V na wyjściu, wydajność jest mniejsza niż 20%, a generowane ciepło jest poważnym problemem i niesie ryzyko zawodności systemu. Problem z temperaturą można poprawić dodając radiator, ale pojawią się dwa nowe problemy – duży rozmiar oraz koszt radiatora. Dla porównania, biorąc na przykład nowe regulatory K78xx-R4 Mornsun, wydajność może wynosić do 83% przy napięciu na wejściu 24V lub wyższym i napięciu wyjściowym 5V, a nawet do 90% wydajności przy napięciu wyjściowym 7V, zachowując kompaktowy mikro-rozmiar i bez problemów związanych z temperaturą.

Nieizolowane regulatory serii K78xx-R4 w technologii SiP

Regulatory przełączające Mornsun serii K78-R4 są wysoce zintegrowane, co może zmniejszyć liczbę dodatkowych elementów na powierzchni płytki drukowanej, złącz lutowanych oraz poprawić dzięki temu niezawodność systemu. K78xx-R4 jest montowany za pomocą lutowania rozpływowego SMD, co upraszcza proces produkcyjny i zmniejsza koszty produkcji. Dodatkowo regulatory serii R4 oferują zdalne sterowanie, regulację napięcia wyjściowego, niski pobór mocy w trybie gotowości itp.

Ogromne doświadczenie Mornsun w projektowaniu zasilaczy i przetwornic zbierane od ponad 22 lat, a także kompletne platformy materiałowe, badawczo-rozwojowe, produkcyjne mogą w znacznym stopniu zapewnić wysoką niezawodność elementów i obsługę posprzedażową, wszystko w celu pomocy w obniżeniu kosztów ponoszonych przez klientów w ramach prób i błędów.

Regulatory przełączające Mornsun serii K78xx-R4 to idealny wybór dla klientów, którzy przywiązują dużą wagę do wielkości produktu, wydajności i kosztów.

 

Przetwornice K78xx-R4 – cechy:

  1. Zmniejszenie wymiarów o 86%, oszczędność miejsca o 63%, wysokość 3,1 mm
  2. Pakiet SMD w rozmiarze mikro
  3. Spełnia wymagania AEC-Q100
  4. Zakres temperatur pracy: od -40℃ do 105℃
  5. Spełnia wymagania ESD ± 6KV (kontakt)
  6. Zabezpieczenie przeciwzwarciowe