TDK-Lambda CPFE1000 – zasilacze dedykowane do obrabiarek CNC

Zasilacze chłodzone konwekcyjnie dedykowane do urządzeń do cięcia laserowego.

Zastosowanie laserów do cięcia różnych materiałów jest obecnie dobrze rozpowszechnione w obrabiarkach CNC (Computer Numerical Control). Czas życia diod laserowych szacuje się obecnie na 100 000 godzin i można wycinać materiały z prędkością, która jest teraz mierzona w metrach na sekundę.

Aby uniknąć zasysania zanieczyszczeń przez chłodzone wentylatorem zasilacze, producenci maszyn do cięcia laserowego wymagają rozwiązań z chłodzeniem przewodzącym lub konwekcyjnym. Zespół inżynierów TDK-Lambda wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaoferował model CPFE1000FI 12/28/48V, który wykorzystuje do chłodzenia „zimną płytę”. Zasilacz serii CPFE korzysta z popularnego modułu zasilania prądem przemiennym PFE i jest gotowy do użycia wraz z certyfikatem bezpieczeństwa i interfejsem komunikacyjnym I2C.

 

Zasilacz TDK-Lambda CPFE1000FI

Zastosowane chłodzenia za pomocą płyty bazowej pozwala zasilaczowi CPFE1000FI pracę w trudnych warunkach, w których wentylatory chłodzące nie są dozwolone. Są idealne dla użytkowników, którzy wymagają w pełni zgodnego zasilania, ale nie mają czasu ani zasobów na opracowanie niestandardowego rozwiązania opartego na moduł mocy. Dostępne są trzy typy kompaktowych zasilaczy – niskoprofilowy, open frame w kształcie litery U z pokrywą lub bez pokrywy oraz jako moduł na płycie PCB. Standardowy interfejs I2C umożliwia inżynierom zdalne sterowanie i monitorowanie produktu w aplikacjach.

 

  • Mniejszy rozmiar niż CPFE1000F
  • Płyta bazowa chłodzona, nie wymaga wentylatora
  • Opcja powłoki ochronnej
  • Interfejs I2C
  • Wysoka wydajność

 

Parametry produktu i karta katalogowa: TDK-Lambda CPFE1000FI